Geoblog.pl    My    Podróże    Do kraju gdzie na minaretach gniazdują bociany - Maroko 2013    przygotowania

przygotowania

Polska, żegocina

Generalnie tym razem zaczęły się wcześnie. Już w kwietniu zdecydowaliśmy że w tym roku jedziemy na rowerach zwiedzać wschód Polski. Jednak pod wpływem impulsu i dobrej promocji na bilety lotnicze finalnie w tym roku lądujemy w Maroko.

Bilety wytropiliśmy o godzinie 23:30 , i już w trakcie rezerwacji szybka myśl i telefon do rodziców czy nie mają ochoty się z nami wybrać . Odpowiedź pozytywna więc jedziemy trzypokoleniową ekipą.

Na przygotowania nie za bardzo jest czas więc odbywają się na łapu capu tuż przed wyjazdem. Zwłaszcza że mamy nawał pracy i brak czasu.

Tu kilka informacji praktycznych co do lotu, można tanio polecieć łącząc loty z firmy wizair i ryanair.
My lecimy wizair Katowice Paryż i potem ryanair Paryż Tanger , lot powrotny Fez - Mediolan z ryanair i Mediolan - Katowice z wizair
By latać tanio z wizair trzeba wykupić ich kartę klubową za 120 zł - jej koszt zwraca się w pierwszym locie, a jest ważna rok .
Koszt lotów przy rezerwacji z wyprzedzeniem wyniósł 1680 zł (z ceną karty wizair) za dwie osoby dorosłe i dwójkę dzieci w obie strony (tylko bagaż podręczny kabinowy) za walizkę 15 kg dopłata łącznie 400 zł .

Po walce z kilogramami i redukcją bagażu do minimum jesteśmy gotowi do wyprawy .

A tydzień wcześniej zarezerwowaliśmy samochód, najtaniej jest w serwisie :

Uwaga do ewentualnej rezerwacji , warto dopłacić (około 50 zł ) i nie brać najmniejszego samochodu tylko trochę większy bo w tedy są duże szanse na silnik diesla co da znaczną oszczędność na cenie paliwa.

No to lecimy ...

zula - 2013-10-16 11:24
Bardzo podobają mi się pokoleniowe wyprawy!

mirka66 - 2013-10-16 20:42
Fajnie,fajnie,fajnie.

My - 2013-10-17 12:42
No my w sumie pierwszy raz zrobiliśmy taki wyjazd na próbę, i próba wyszła pozytywnie , tak że mam nadzieję na kolejne takie wyjazdy

czyli Matylda, Piotr, Jola i Michał Smolarscy
Zasoby: 373 wpisy373 205 komentarzy205 3967 zdjęć3967 8 plików multimedialnych8