Geoblog.pl    My    Podróże    2012 - Do miasta 1000 kolorów, kotów, smaków i zapachów    Cud natury

Cud natury

Turcja
Turcja, Pamukkale

ZAKRĘCILI WODĘ !!!

No właśnie niby taki cud natury w pełni naturalny ale lekko zmodyfikowany .

1- ponieważ turyści muszą się kąpać by tam przeżyć trzeba było dobudować kolka sztucznych "oczek wodnych do ciaptania " , bo za bardzo zużywali naturalne

2- trzeba było uregulować wodę bo cud powstał w wyniku erozji i ta sama erozja go cały czas niszczy a po uregulowaniu wody można decydować gdzie teraz płukamy i oszczędnie "zużywać "

3- po sezonie zakręcamy wodę , i czyścimy i serwisujemy nasz cud

W związku z powyższym najbardziej znane i najlepiej wyglądające oczka wodne były suche a czynne te do ciaptania dla turystów.
Uniemożliwiło to zrobienie zdjęcia typu "pocztówka " które znajdziemy w każdej reklamie Pamukali .

Jednak pomijając ten drobiazg, jest to miejsce z innej bajki ... Po porostu coś fantastycznego i przy okazji super auua-park dla dzieci i dorosłych . Polecam wszystkim , w szczególności poza sezonem gdy nie tratują się nawzajem miliony turystów.

I mala niespodzianka , po sezonie i mocnych negocjacjach udało nam się zbić cenę za kemping z 200 zł do 120 zł za noc , nie skorzystaliśmy z tej atrakcyjnej oferty :)

mirka66 - 2012-09-13 17:22
To miejsce jest cudne.Czekam na zdjecia.

BPE
BPE - 2012-09-14 08:23
u nas w planach........zdjecia na pewno bedą cudowne znając ich, ha,ha :-)

My - 2012-09-14 20:54
i tu jeden z moich większych zawodów wakacyjnych, pamukale są już uregulowane sztucznie i wodę można puścić lub nie , i po sezonie nie puszcza się jej na te najbardziej znane miejsca :( , ale mimo to coś pstryknąłem wiec mam nadzieje że się spodoba.

A tak na marginesie wszyscy czekacie na te zdjęcia to ja już z góry zapraszam na slajdowisko , będą zdjęcia , wino dobra zabawa. Jak tylko dotrzemy do domu dam znać kiedy . Bo gdzie to wiadomo, w naszej cztero-sezonowej rezydencji w Żegocinie

mikasz
mikasz - 2012-09-16 09:38
Dzieki, ostatnio sie nie udalo choc bardzo chcielismy byc. W tym roku postaramy sie wstrzelic w termin :)

BPE
BPE - 2012-09-16 13:13
to ja po ciuchutku tez licze na ponowne zaproszenie........tylko w tym roku bedzie kiepsko z czasem........., ale moze się uda :-))

mirka66 - 2012-09-16 17:17
Juz nie moge sie doczekac na te zdjecia.To piekne miejsce.

My - 2012-09-18 23:13
Został już ustalony termin na 30.09.2012 , z przyjemnością ponawiamy zaproszenie :)

Jest tylko mała prośba , doślijcie mi adresy e-mail , to 24.09.2012 doślę wszystkie szczegóły.

mikasz
mikasz - 2012-10-18 09:19
O matko..... a ja dopiero dzisiaj wróciłem na geobloga :((((

zula - 2012-11-21 16:54
Nie jest ważne czy woda jest czy zakręcili bo ...przecież bawiliście się fantastycznie co wspaniale widać na rodzinnych zdjęciach ! Piękne !!!

czyli Matylda, Piotr, Jola i Michał Smolarscy
Zasoby: 373 wpisy373 205 komentarzy205 3967 zdjęć3967 8 plików multimedialnych8